Nowości  

IMAGE Kolonia letnia
poniedziałek, 28 sierpień 2023
W dniach od 21 do 31 lipca miała miejsce kolonia letnia, którą organizowało nasze Stowarzyszenie. Miejsce wypoczynku to  Ponice k/... Czytaj wiecej...
   

Galeria zdjęć  

   

Budujmy Razem  

budynek

   
   

W tym roku kolonia letnia trwała od w 01 lipca do 12 lipca w Bocheńcu w województwie świętokrzyskim .

W Ośrodku Wypoczynkowym „Ptaszyniec” czekało na nas wiele atrakcji. Mogliśmy brać udział w konkursach plastycznych, sportowych, muzycznych, czystości oraz wiedzy o błogosławionej Karolinie i Światowych Dniach Młodzieży. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy. Oglądaliśmy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, bawiliśmy się na dyskotekach, w wolnych chwilach spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną lub siatkówkę, urządziliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski.


Poszerzyliśmy również swoją wiedzę o regionie świętokrzyskim. Zwiedziliśmy Centrum Nauki Leonarda da Vinci, średniowieczny zamek w Chęcinach, a w nim legendarny Skarbiec, Wieżę oraz Zbrojownie. Każdy mógł wcielić się w rolę rycerza lub uczestniczyć w lekcji tańca dworskiego.
Najwięcej czasu zajęła nam wycieczka na Górę Św. Krzyża, gdzie zwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów. Wysłuchaliśmy historii tego miejsca i ucałowaliśmy tamtejszą relikwię. Natomiast w Jędrzejowie udaliśmy się do Klasztoru Cystersów. Przewodnik przedstawił nam dzieje Zakonu i chętnie odpowiadał na liczne pytania dotyczące surowych reguł obowiązujących w klasztorze. W Małogoszczu podziwialiśmy urokliwy zabytkowy rynek, zwiedziliśmy sześciowieczny kościół i wysłuchaliśmy regionalnych opowieści i legend.

Niezapomniane wrażenia pozostawiły Kurozwęki, a w nich hodowla amerykańskich bizonów. Skorzystaliśmy z możliwości przejazdu wozem terenowym i podziwiania tych ogromnych zwierząt z bliska ( największy waży ponad tonę ).

Jesteśmy zadowoleni z wypoczynku połączonego z aktywnym spędzaniem czasu. Dziękujemy serdecznie księdzu proboszczowi i darczyńcom, dzięki którym mieliśmy możliwość poznania pięknych zakątków naszej ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kolonia w Bocheńcu.

   
© Stowarzyszenie 2013