Nowości  

IMAGE Kolonia letnia
poniedziałek, 28 sierpień 2023
W dniach od 21 do 31 lipca miała miejsce kolonia letnia, którą organizowało nasze Stowarzyszenie. Miejsce wypoczynku to  Ponice k/... Czytaj wiecej...
   

Galeria zdjęć  

   

Budujmy Razem  

budynek

   
   

W dniach 25.01 – 01.02.2014 r. młodsza grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w zimowym wyjeździe do Zawoi. Tegoroczny wypoczynek był na pewno inny niż pozostałe. Już od samego początku czekały na nas liczne niespodzianki. Zaskoczeniem już na miejscu była pogoda, która wyjątkowo nam sprzyjała. Trafiliśmy idealnie z terminem pobytu, ponieważ dzień przed rozpoczęciem białego szaleństwa otworzono stoki, a w dniu wyjazdu śnieg stał się już tylko wspomnieniem. Chyba największe uśmiechy na naszych twarzach wywołał widok miejsca w którym przyszło nam spać. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wypoczynkowym „Jędruś", skąd tylko 10 minutowa marszruta dzieliła nas od wyciągu „Wojtek" i „Baca". Te wyciągi służyły początkującej grupie szkolonej pod okiem fachowca pana Andrzeja Niedziałka, jako świetne pole ćwiczeniowe. Także bardziej doświadczeni narciarze skorzystali z niego w pierwszy, i w ostatni dzień zimowych szaleństw, gdyż halny wiał zbył mocno. Grupa, która już dłużej szusuje na nartach i snowboardzie zmagała się przez 4 dni ze szczytem Mosorny Groń, którego czerwony szlak po którym zjeżdżaliśmy miał 1420 m. długości. Cały pobyt wzbogaciliśmy o wspólne wyjścia na miejscowe lodowisko i basen.


    W czwartkowy wieczór piekliśmy kiełbaski przy ognisku otoczeni mroźną, zimową scenerią, śpiewając kolędy i pastorałki. Korzystając z gorącego okresu karnawału nie mogliśmy nie zorganizować wspólnej dyskoteki . Ostatniego wieczoru odbyły się także artystyczne warsztaty z miejscowym rzeźbiarzem. Dla chętnych, możliwe były także dodatkowe atrakcje oferowane przez ośrodek : sauna, siłownia, czy tężnia solna. Nad ogólnym spokojem i bezpieczeństwem uczestników zimowiska pieczę trzymali jak zawsze niezawodni pani kierownik i opiekunowie.

    Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszemu księdzu proboszczowi Janowi Krynickiemu za zorganizowanie wypoczynku zimowego, na którym nie zabrakło przyjemności zarówno dla duszy jak i ciała. Nie możemy doczekać się następnych ferii i kolejnych niezapomnianych wspomnień ze śnieżnej Zawoi.

Kacper

 

Zapraszamy do obejrzenia krókiej galerii zdjęć: zimowisko w Zawoi.

   
© Stowarzyszenie 2013