Nowości  

IMAGE Klimaty Karoliny
wtorek, 14 listopad 2017
W dniu 12 listopada 2017r. w Centrum Duszpasterskim przy ul. Kościelnej 15A w Rzeszowie, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pod naszym... Czytaj wiecej...
   

Galeria zdjęć  

   

logo

   
   

W dniu 12 listopada 2017r. w Centrum Duszpasterskim przy ul. Kościelnej 15A w Rzeszowie, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Pod naszym patronatem, zostały zorganizowane "Klimaty Karoliny". Spotkanie to miało klimat bardzo rodzinny. Uczestnicy przy dźwiękach ludowej kapeli z Frysztaka, mogli skosztować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, również z Frysztaka. Na tą biesiadę zostali zaproszenie mieszkańcy osiedla oraz miasta Rzeszowa i okolic.

To spotkanie biesiadne trwało od rana do godzin popołudniowych. Kapela zaprezentowała nie tylko piękne stroje ludowe, ale również tradycyjne tańce regionalne.

Panie z Koło Gospodyń Wiejskich częstowały wszystkich pierogami, żurkiem, gołąbkami i bigosem i innymi potrawami. Nie zabrakło również czegoś dla miłośników słodkości - ciasta, ciasteczka.

Każdy kto do nas zagościł, na pewno nie odszedł głodny. Wszyscy uczestnicy, począwszy od dzieci, młodzieży, rodziców jak i osób starszych bawili się doskonale.

Nasze stowarzyszenie pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia, na to spotkanie "Klimaty Karoliny", a szczególne podziękowanie za jej upiększenie, składamy Kapeli i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Frysztaka.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć: Klimaty.

W dniach od 16 do 26 lipca, miała miejsce kolonia organizowana przez nasze stowarzyszenie. Tym razem miejsce wyjazdy to Ośrodek Wczasowy "MITUR" w Wiśle - Malince.
Na wypoczynek jechaliśmy pełni niepokoju ( szczególnie ci najmłodsi), a starsi – żądni wrażeń i nowych przyjaźni. Męczącą kilkugodzinną podróż w upale, wynagrodził nam piękny widok Beskidu Śląskiego, a przede wszystkim naszego ośrodka, w którym mieliśmy spędzić 10 dni.

Zakwaterowaliśmy się w 9 murowanych domkach z balkonami . Jeszcze tego samego dnia zwiedzaliśmy najbliższą okolicę oraz bazę ogrodzonego ośrodka. Następnego dnia wyruszyliśmy pieszo zwiedzać skocznię im. Adama Małysza, a w kolejnym dniu Galerię Małysza – jego wszystkie zdobyte trofea, a także wszystkie narty, kombinezony sportowe i inne pamiątki.

W tym dniu zwiedziliśmy jeszcze Rynek w Wiśle, a w nim ciekawe Muzeum Beskidzkie. Na zakończenie zrobiliśmy grupowe zdjęcia z Małyszem z białej czekolady – szkoda, że był pod szkłem. W czwartym dniu kolonii pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Cieszyna. Najpierw zatrzymaliśmy się w Ustroniu gdzie wjechaliśmy kolejką linową na Czantorię – najwyższe wzniesienie Beskidu Śląskiego – 995 metrów n.p.m. Po mocnych wrażeniach wysokościowych ruszyliśmy do Starego miasta Cieszyna. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wejścia na XI- wiekowe Wzgórze zamkowe.

Zainteresowała nas stara Rotunda oraz Wieża Piastowska, na którą niektórzy ( ochotnicy) dosłownie wdrapali się. Ale warto było, bo z wieży roztaczał się piękny widok na miasto i okolicę. W piątkowy ranek obudził nas deszcz. Na szczęście w tym dniu mieliśmy zaplanowaną wycieczkę po okolicy – Wiślańską Ciuchcią. Siedząc w wygodnych w wagonikach i słuchając przewodnika – kierowcy, oglądaliśmy wodospad na Wisełce, zaporę i jezioro Czerniańskie, hodowle pstrągów. Atrakcją zwiedzania był zameczek i rezydencja prezydenta RP., pod którą zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Kolonijny weekend był pod znakiem olimpijskim.

Rozegraliśmy mecze tenisa, siatkówki, wyścigi sprawnościowe rzędów oraz inne konkurencje sportowe. Poniedziałek był oczekiwanym dniem, w związku z wycieczką do parku rozrywki w Inwałdzie. Cały dzień spędzony na różnych „ szaleństwach” oszołomił nas na tyle, że pogubiliśmy komórki, portfele, a niektórzy nawet plecaki. Dobrze, że pod koniec dnia wszystko się odnalazło. Największe powodzenie miały autoskutery, Pirat, Koło Młyńskie, Egipt horror show oraz kino 5D, gdzie chciał nas połknąć wąż. W warowni oglądaliśmy osadę średniowieczną, strzelaliśmy z łuku i spotkaliśmy smoka ziejącego ogniem. Po wszystkich atrakcjach- zabawach zjedliśmy „ pakę Dina” i wróciliśmy do ośrodka. We wtorek, dzień przed powrotem bawiliśmy się w Kolibie – drewnianym domku na podsumowaniu wypoczynku.

Wszyscy otrzymali zasłużone dyplomy i różne pamiątki.


Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć: Kolonia.

 

W tym roku kolonia letnia trwała od w 01 lipca do 12 lipca w Bocheńcu w województwie świętokrzyskim .

W Ośrodku Wypoczynkowym „Ptaszyniec” czekało na nas wiele atrakcji. Mogliśmy brać udział w konkursach plastycznych, sportowych, muzycznych, czystości oraz wiedzy o błogosławionej Karolinie i Światowych Dniach Młodzieży. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy. Oglądaliśmy Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, bawiliśmy się na dyskotekach, w wolnych chwilach spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną lub siatkówkę, urządziliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski.


Poszerzyliśmy również swoją wiedzę o regionie świętokrzyskim. Zwiedziliśmy Centrum Nauki Leonarda da Vinci, średniowieczny zamek w Chęcinach, a w nim legendarny Skarbiec, Wieżę oraz Zbrojownie. Każdy mógł wcielić się w rolę rycerza lub uczestniczyć w lekcji tańca dworskiego.
Najwięcej czasu zajęła nam wycieczka na Górę Św. Krzyża, gdzie zwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów. Wysłuchaliśmy historii tego miejsca i ucałowaliśmy tamtejszą relikwię. Natomiast w Jędrzejowie udaliśmy się do Klasztoru Cystersów. Przewodnik przedstawił nam dzieje Zakonu i chętnie odpowiadał na liczne pytania dotyczące surowych reguł obowiązujących w klasztorze. W Małogoszczu podziwialiśmy urokliwy zabytkowy rynek, zwiedziliśmy sześciowieczny kościół i wysłuchaliśmy regionalnych opowieści i legend.

Niezapomniane wrażenia pozostawiły Kurozwęki, a w nich hodowla amerykańskich bizonów. Skorzystaliśmy z możliwości przejazdu wozem terenowym i podziwiania tych ogromnych zwierząt z bliska ( największy waży ponad tonę ).

Jesteśmy zadowoleni z wypoczynku połączonego z aktywnym spędzaniem czasu. Dziękujemy serdecznie księdzu proboszczowi i darczyńcom, dzięki którym mieliśmy możliwość poznania pięknych zakątków naszej ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kolonia w Bocheńcu.

   
© Stowarzyszenie 2013